Elméletben, mikor elkezdjük karrierünket, tanulmányaink befejeztével, a feletteseink idősebbek nálunk. De mivel nem mindenki halad egyenesen előre a ranglétrán, illetve kimaradhatnak évek is, ha valaki mondjuk gyermeke(ke)t vállal, így könnyen megesik, hogy felettese akár évtizedekkel is fiatalabb nála, kevesebb tapasztalattal, rutinnal rendelkezik. Nem minden esetben könnyű szituáció, érdemes foglalkozni a témával, hogy az idősebb beosztottnak mire kell különösen ügyelni ilyen helyzetben:
- Figyeljünk a testbeszédre! Elképzelhető hogy főnökünk olyan ötlettel áll elő, amiről mi 99%-ban meg vagyunk győződve hogy nem kivitelezhető. Kifogásolhatjuk a döntését, de ügyeljünk arra, hogy ezt milyen formában tesszük!
- Figyeljünk a szavainkra! Mindenképp kerüljük a következőket:
- Amikor én annyi idős voltam, mint most Te…
- Régebben mi ezt másképp oldottuk meg…
- Én ilyet már akkor csináltam mikor Te még meg sem születtél….
- Higgyünk abban, hogy felettesünk valóban a legalkalmasabb a pozícióra – lehet, hogy mi nagyobb élettapasztalattal rendelkezünk, de Y generációs főnökünk szakmai tudása, vezetői képességei erősebbek lehetnek nálunk
- Legyünk nyitottak a változásra, az új szemléletmódokra, ne álljunk ellent az új kezdeményezéseknek
- Maradjunk profik! A 20-as évei végén járó menedzserünk egész más életszakaszon megy át – karrierje van a fókuszban, még előtte áll a házasság, családalapítás. Ne akarjunk a főnökünk szülője lenni, tartsuk meg magunknak a jó tanácsokat! Ne kezdjünk el anyáskodni, apáskodni a fiatalabb kollégák felett, hiszen ez egy munkahely és nem biztos, hogy egy új projektbe az „anyukánkat” vagy „apukánkat” vonnánk be…
- Ne játsszuk a vagányt, ne akarjunk 25 évesnek tűnni, ha negyvenes-ötvenesek vagyunk, könnyen válhatunk nevetségessé.
Next Consulting Facebook oldalán folyamatosan értesülhetsz hasznos információkról, ide kattintva követheted.